4000 éves agyagtábla őrzi egy ókori diák elrontott házi feladatát
Egy háromszög területét akarta kiszámítani, de sajnos elrontotta.
Egy háromszög területét akarta kiszámítani, de sajnos elrontotta.
Elmondjuk, hogy a hiányzó háziért adhat-e egyest a pedagógus.
A spanyol válogatott 16 éves szélső, Lamine Yamal még középiskolába jár, és a tanulmányait az eb alatt sem hanyagolja el.
Utánajártunk, milyen jogszabály vonatkozik a házi feladatok osztályozására.
A magyar szülők többsége még mindig ragaszkodik a házi feladathoz - derült ki egy hazai kutatásból. Ez nincsen mindenhol így, idén januárban betiltotta a házi feladatot az általános iskolákban a lengyel oktatási miniszter. Ebből kifolyólag megnéztük, hogy Magyarországon szabályozva van-e, hogy mennyi leckét kaphatnak a diákok, illetve mi a bevett gyakorlat.
"A gyerekeknek az iskola után pihenni kell, nem feladatokat megoldani." - nyilatkozta Barbara Nowacká oktatási miniszter miután Lengyelországban az általános iskolákban betiltották a házi feladatot.
A házi feladatot adó pedagógus egyelőre nem reagált a vádakra, azt pedig senki sem tudja, miért adta ezt az aggasztó feladatot a diákjainak.
Korábban leckekönyv és ellenőrző volt, ma már Kréta van, amibe nem mindig a legkedvezőbb időpontokba kerülnek be a jegyek és a házik. Miután a pedagógusok elmondták a kommunikációval kapcsolatos problémáikat, a szülőket is megkérdeztük, ők mit gondolnak, és miben változtatnának.
Naponta 3-4 órát is foglalkoznak az általános iskolás diákok szülei a diákok iskolai teendőivel, derült ki a MediaMarkt legfrissebb kutatásából.
Az új tanévben már a negyedikesek és az ötödikesek képességeit is felmérik majd az iskolában, négy magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási világrangsorra, nemzetközi versenyeken szereztek érmeket magyar diákok. A hét oktatási hírei közül szemezgettünk.
Szükség van-e házi feladatra? Időről időre komoly vitát gerjeszt ez az – elsőre ártalmatlannak tűnő – kérdés. A szakemberek véleménye megoszlik arról, van-e értelme otthoni feladatokat adni a nyolc-kilenc órán át iskolapadban ülő gyerekeknek, a tanárok és a tanítók zöme azonban ragaszkodik a leckéhez. Egy friss kutatásból az is kiderült, hogy a magyar szülők többsége velük ért egyet.
A feladat szokatlan megfogalmazása érdekes pluszjelentést kapott.
Kevesebb házi feladat és különóra - így óvnák a kínai gyerekek mentális és fizikai egészségét.
Online oktatás ide vagy oda, egyáltalán nem biztos, hogy a diákok magabiztosan tudják használni a digitális eszközöket.
Ha nehezen megy a füzetbe írt jegyzetek magolása, esetleg a könyv bújásával sem haladtok egyről a kettőre, akkor érdemes lehet tanulási technikát váltanotok, és kipróbálni a tanulókártyákat.
A házi feladatok, témazáró dolgozatok, zárthelyik és prezentációk sokaságában könnyű elveszíteni az irányítást és belefulladni a határidőkbe. Következzen egy applikáció, amivel minden teendőt nyomon követhettek!
Elkezdődött a második nap távoktatásban. A legtöbb helyen még gőzerővel igyekeznek kidolgozni a tanárok, hogyan építsék fel a következő hetek működését. Az Eduline olvasói a következőkről számoltak be az új rendszer kapcsán.
„Ne adjatok a szünetre házi feladatot! Hagyjuk meg a gyerekeknek a szünetet, hadd pihenjenek. Mert a szünet nekik is az. Ne terheljük őket ezzel, ne vegyük el tőlük az ünnepet!” – ezt kéri a pedagógusoktól Jocó bácsi, vagyis Balatoni József történelemtanár.
Ismet Yilmaz oktatási miniszter a 2019/2020-as tanévtől eltörölné a török iskolákban a házi feladatot.
Megtagadta az általános és középiskolai oktatásról kezdeményezett népszavazások aláírásgyűjtő íveinek hitelesítését pénteki ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).